Najczęściej zadawane pytania

Gdzie nadają się płyty PCV Fortelock ?
Płytki Fortelock z PCV zostały stworzone z myślą o szerokim spektrum aplikacji. Zastosowanie znajduje w przemyśle, jak również w garażach, warsztatach, sklepach, magazynach, salach gimnastycznych, pralniach i szeregu pozostałych pomieszczeniach.

Jakie narzędzia potrzebne są do instalacji posadzki Fortelock z PCV?
Instalacja nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi. Zalecamy użycie gumowego młotka w celu łatwiejszego połączenia zamków i noża (ewentualnie prostoliniowej piłki) dla przycinania koło ścian.
Czy potrzebna jest jakieś specjalne przygotowanie pierwotnej podłogi przed aplikacją płyt Fortelock z PCV?
Nie, niczego nie potrzeba. Zwykle wystarczy podłogę tylko pozamiatać Olej i inne zabrudzenia wcale nie przeszkadzają. Ewentualne dziury także nie uszkodzą płyt Fortelock (nastąpi tylko wyciśnięcie nierówności). Dziury zalecamy wypełnić masą cementową lub inną.

W jaki sposób należy zakończyć instalację posadzki Fortelock koło ścian i wjazdu?
Płytkę końcową koło ściany należy naciąć nożem 5 mm od ściany. Na płytki koło wjazdu należy dołączyć elementy najazdowe Fortelock.
Czy, na wypadek uszkodzenia, można poszczególne płyty PCV wymienić?
Oczywiście, to bardzo proste. W wypadku wymiany jednej płytki w środki nie jest nawet wymagana renowacja reszty posadzki, wystarczy taką płytkę tylko wyjąć i włożyć nową.
Jaki środek należy używać do czyszczenia posadzki?
Proszę nie zawracać sobie tym głowy. Posadzka zwykle wymaga tylko wody, zwykłego środku do czyszczenia i miotły. W celu osiągnięcia wysokiego połysku oraz dla czyszczenia wyjątkowo zabrudzonych powierzchni zalecamy asortyment firmy Dr. Schultz.
Czy płyty Fortelock z PCV są odporne na działanie olejów i innych chemikaliów?
Oczywiście. Struktura polimerowa posadzki Fortelock jest odporna na działanie większości olejów i kwasów.

Czy woda na posadzce zniszczy płyty Fortelock z PCV?
Zamki posadzki Fortelock są bardzo szczelne, pod płytki przedostanie się tylko znikoma ilość wody. Ta wada jest ponadto rozwiązana przez pomysłowy system specjalnych kanałów AirFlow, który zapewnia „oddychanie” płytek, woda może z miejsca pod płytkami łatwo wyparować. W odróżnieniu do innych systemów nie może dojść do gromadzenia się wody pod posadzką Fortelock, w wyniku czego nie dochodzi do jej gnicia i powstawania nieprzyjemnego zapachu.

Czy taka posadzka posiada także właściwości izolacyjne?
Tak, posadzka Fortelock jest izolatorem cieplnym i akustycznym.
Czy nie występuje powiększone ryzyko pożaru?
Dzięki częściom składowym posadzki Fortelock, które tłumią ogień, wykładzina według niezależnych badań zaszeregowana jest pomiędzy materiały „trudno zapalne”.
Czy na wykładzinie można się poślizgnąć?
Wręcz przeciwnie. Specjalnie zaprojektowane wzory płyt Fortelock z PCV wykazują bardzo dobre właściwości antypoślizgowe. Zapobiega w ten sposób ślizganiu się kół wózków widłowych w magazynach i podwyższa bezpieczeństwo podczas zwykłego chodzenia w skarpetach w domu.
Czy można posadzkę instalować również na zewnątrz?
Taka aplikacja nie jest zalecana, możliwa jednak jest, jeżeli użytkownik liczy się z możliwością zmiany koloru i objętości płytek.

Do kogo można się zwrócić z pytaniami?
Zawsze Państwu chętnie podamy odpowiedź na wszystkie interesujące Państwa pytania. W razie dalszych pytań prosimy o skontaktowanie się ze sprzedawcą w Państwa kraju. Dane kontaktowe podane są w sekcji Kontakty.

Z wszelkich sił staramy się oferować produkty i usługi wysokiej jakości, która zapewni Państwa maksymalną satysfakcję. Jeżeli natomiast powstanie sytuacje, kiedy w wyniku działania czynników, które można lub nie można ograniczyć, okaże się niezbędnym rozpoczęcie postępowania reklamacyjnego, prosimy o zwrócenie się do Państwa sprzedawcy. Naszym celem jest Państwa pełna satysfakcja, dlatego zawsze staramy się działać szybko i profesjonalnie.

W celu zapobiegania postępowaniom reklamacyjnym, do każdego produktu dołączona jest karta techniczna z instrukcjami i zaleceniami.